Malá připomínka událostí ne zas až tak minulých. …

Devatenáct let a islám je pro svět stále větší hrozbou, přestože takhle husarský kousek se jim už zopakovat nepovedlo. Rozhodl jsem se, že na památku této události budu měsíc sdílet denně jednu zajímavost týkající se islámu.

A ano, tušíte správně, že to budou informace, které si obhájci mohamedánů za rámeček nedají. Tohle je totiž ukázka pravého islámu. Mnozí odborníci se přou nad otázkou, kolik těch islámů vlastně v reálu je, ale faktem zůstává, že Prorokův cíl bylo přinést jediný a nezměnitelný islám a nejblíže jeho výkladu i reálným aplikacím jsou ti muslimové, které západ považuje za radikály a mluví o nich jako o salafistech či wahhabistech podle velkého islámského učence Muhammada ibn Abd al-Wahhaba.

Říká se, že přání občas bývá otcem myšlenky, a tak mají mnozí lidé na západě mylnou představu, že správný islám je ten mírumilovný a tolerantní a že všechna náboženství mají základ v těch nejlepších lidských vlastnostech.

Tak to ale není. Jsou to všechno jakési pradávné konspirační teorie a příklady lidských tužeb, omylů, předsudků, představ i zkomolených záznamů dávno zapomenutých událostí.

A zrovna podstatou islámu je kombinace narcistní osobnosti jejího zakladatele a válka, kterou svého času vyhlásil celému světu.